Posta Imre weboldala

Navigci

Szakmai oldal:



RSS

Hrek

Cikkek

Jásdi Kiss Imre: Hatodik Pecsét




Megrendelem!!!

Telefon:
06-30/911-85-63

A könyvrõl írták...

Bejelentkezs

Felhasznlnv

Jelsz



Elfelejtetted jelszavad?
j jelsz krse

dvzlet


A MAI NAPTÓL (2013/09/22) AZ ÚJ WEBOLDALUNK A: HTTP://POSTAIMRE.MAGYARNEMZETIKORMANY.COM :)

.....................
(A www.postaimre.net a továbbiakban szakmai oldalként müködik
a www.magyarnemzetikormany.com/pi-klub cím - amint tapasztalhatjátok - elérhetö.)

Klikkelj rá: Posta Imre Youtube oldala
..................

BRICS: a vezetõ gazdaságok szövetsége


Szokjátok a gondolatot! A nemzetközi pénzügyi és gazdasági válság idején a BRICS államok tettek a legtöbb a globális gazdaságért, és ezzel támogatták növekedését.
Ugyanakkor a nemzetközi intézményekben, akár a Világbankot, akár a Nemzetközi Valutaalapot nézzük, ezeknek az országoknak a világban elfoglalt helyükhöz képest lényegesen szerényebb a képviseletük. Ezt Szergej Katirin, a Kereskedelmi és Ipari Kamara elnöke jelentette ki a BRICS csúcstalálkozója elõtt Rádiónknak adott interjújában.

Milyen a BRICS tagjainak a világban elfoglalt politikai helyzetük?

Az öt tag közül csak Oroszország van jelen a G8 csoportban, az ENSZ Biztonsági Tanácsának csak Oroszország és Kína az állandó tagja. Egyelõre a BRICS egyetlen országa sincs jelen a Gazdasági Együttmûködési és Fejlesztési Szervezetben (OECD). Ez aránytalanságot fejez ki. Pozitív momentum viszont, hogy valamennyi BRICS-tag ott van a Kereskedelmi Világszervezetben, tagjai a G20 csoportnak, amelynek szerepe a globális gazdasági problémák megoldásában jelentõsen megnõtt.

Mennyire erõsek Oroszország gazdasági kapcsolatai a BRICS más tagjaival?

Kína alapvetõ kereskedelmi partnerünk. Ütemesen fejlõdnek a gazdasági kapcsolataink Indiával. A BRICS-tagok közül India Oroszország második kereskedelmi partnere. Afrikában, a Szaharától délre az áruforgalom és a gazdasági együttmûködés szintjét tekintve a vezetõ partner a Dél-afrikai Köztársaság, Latin- Amerikában pedig Brazília.

Oroszország valamennyi BRICS partnere az adott idõszakban vezetõ helyet tölt be a maga régiójában, részt vesz a különbözõ regionális gazdasági egyesülések munkájában. Oroszországhoz és földrajzi szomszédjaihoz hasonlóan élnek az együttmûködés olyan formáival, mint a vámuniók, az egységes gazdasági térség.

Oroszország együttmûködése a BRICS partnerekkel nem csak a hagyományos területekre terjed k, hangsúlyt kapnak a csúcstechnológiák is. Ez az ágazat lehetõvé teszi a sokoldalú kapcsolatfejlesztést. Dmitrij Medvegyev orosz kormányfõ brazíliai látogatásának eredménye, hogy a GLONASZSZ orosz navigációs rendszer elérhetõ lesz a latin-amerikai kontinensen is.

Most szóba került a BRICS Development Bank létrehozása is. Van erre esély?

Mi nagyon fontosnak tartjuk a BRICS tagok fejlesztési bankjának létrehozását. Ez az elgondolás az „ötök” 2012-es, Újdelhiben tartott csúcsértekezletén hangzott el. Várhatóan a bank lenne azoknak a projekteknek a fõ pénzügyi támogatója, amelyeket együttes erõfeszítésekkel valósítanának meg a BRICS országokbeli vállalkozók.

„Kívánatosnak és lehetségesnek” nevezik egy ilyen bank létrehozását az öt állam fejlesztési bankjainak vezetõi. A fõ feladat: az infrastruktúra fejlesztésével kapcsolatos projektek meghitelezése a BRICS országaiban és azon túlmenõen. Már szó volt az alaptõke összegérõl, amely legalább 50 milliárd dollár lenne. Durbanban a BRICS vezetõi bizonyára részletesen foglalkoznak ezzel a kérdéssel.
Link

Hozzszlsok


#1 | postaimre - 2013. mrcius 27. 10:15:53
Már a rágyijó is bemondja, hogy közös bankot akarnak létrehozni a bics-ek, mert nem jó van ez így..., de lesz itt saját ensz és minden, ami köll...
#2 | postaimre - 2013. mrcius 27. 11:00:43
Hatalmas eurózuhanás jöhet

Fennáll a veszélye annak, hogy a következõ két és fél évben az euró dollárral szembeni árfolyama a paritásig, vagyis az 1-es szintig süllyed - vetíti elõre a Morgan Stanley vezetõ devizapiaci stratégája. A szakértõ rendkívül pesszimista Európa kilátásait illetõen, de a gyenge euró segíthet a növekedésben.
http://www.portfo...aggregator
#3 | vala_ki - 2013. mrcius 27. 11:14:12
Ez is arra fele mutat. Megszûnhet a svájci árfolyamküszöb? http://www.portfo...81600.html
#4 | Perje - 2013. mrcius 27. 11:31:19
A lengyelek most akarnak csatlakozni az eurozónához.
#5 | Alexandros - 2013. mrcius 27. 17:53:24
m.ruvr.ru/data/2013/03/27/1326942830/4h_50770046.jpg Vlagyimir Putyin orosz elnök felszólította a BRICS-országok üzletembereit, hogy aktivizálják tevékenységüket a sokoldalú befektetési projektek bõvítése terén.

„Oroszország kezdeményezésére új üzleti tanácst létesítettek. Az üzleti köröknek újabb lehetõségek felkutatására kell fordítaniuk figyelmüket sokoldalú befektetési projektek beindítása érdekében. Oroszország vezetõsége a legaktívabb támogatást kívánja nyújtani az üzleti tanácsnak” – hangoztatta Szerdán Putyin elnök a BRICS-országok vezetõinek bõvített tanácskozásán.
#6 | Alexandros - 2013. mrcius 27. 17:56:03
Az Orosznak érdeke, hogy az Euro gyengüljön, de nem jelentõsen. De viszont nem érdeke, hogy a dollár legyen domináns vezetõ érték.
#7 | Bulcsu - 2013. mrcius 27. 18:01:27
Hulljon a férgese!
Posted on 2013/03/27 Szerzõ: Szabad Riport

Ezzel hivatalosan is megalakult a cionista bankvilág ütõképes ellenpólusa.

Nagy jelentõségû gazdasági apró hírek
Az öt BRICS-ország (Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika) megállapodott egy Fejlesztési Bank létrehozásában. Ezt Pravin Gordhan dél-afrikai pénzügyminiszter jelentette be ma Durbanban, ahol szerdán a tartják a BRICS csúcstalálkozót.


A BRICS Bank kezdõtõkéje várhatóan legalább 50 milliárd dollár lesz, de hogy hogyan osztják szét a résztvevõk között, egyelõre nem tisztázott. Vlagyimir Putyin orosz elnök is, hogy részt vett a durbani BRICS csúcstalálkozón, ahol az aktuális nemzetközi problémákat is megvitatták.

Ezzel hivatalosan is megalakult a cionista bankvilág ütõképes ellenpólusa.
Bár nem ismerjük a lefektetett alapszabályokat, de reményeink szerint ezúttal nem egy kifosztó gépezet jött létre, aminek mûködésében a cionistáktól megszokott rabló-kapitalista módszerek és szuverén országok belügyeibe mélyen beavatkozó politika érhetõ tetten. Épp ellenkezõleg!
A világ tisztességes fele olyan pénzügyi szervezet megszületésére vár, amely az etikát komolyan veszi, és korrekt pénzügyi politikát folytat, mely valóban a világ fejlõdését szolgálja, és nem támogatja az ügyeskedõ gazemberek pénzmosását, spekulációit. Az ésszerû kockázatokat felvállalja, a rábízott vagyonokat felelõsen kezeli, ügyfelei bizalmát megszolgálja. Ugyanakkor képes felvenni a harcot és legyõzni a mostani cionista, soros-rotschild bélyegû bankoligarchiát.
Ha megtöri a jelenlegi aljas monetáris egyeduralmukat és a dollár alaptalan dominanciáját, egészen biztosan számíthat mindazon erõk támogatására, és üzleti megbízásaira, akik elítélik a jelenlegi erkölcstelen és igencsak erõszakos pénzügyi módszereket.

A Világbank is pánikban?
Ugyanakkor, ennek ellentmondani látszik a Xinhua hírügynökség március 26-i jelentése miszerint Zhang Gaoli, a Kínai Kommunista Párt Központi Bizottsága Politikai Bizottsága Állandó Bizottságának tagja, kínai miniszterelnök-helyettes március 25-én délután Pekingben találkozott a Világbank ügyvezetõ igazgatói delegációjával. A két fél eszmecserét folytatott a Világbank által nyújtott hitel kínai felhasználásának helyzetérõl, Kína és a Világbank közötti együttmûködés megerõsítésérõl, a világgazdaság helyzetérõl és a kínai gazdaság fejlesztésérõl. Zhang Gaoli elmondta, hogy az elmúlt években a Kína és a Világbank közötti együttmûködés gyakorlatias, kölcsönösen elõnyös és eredményes volt. Kína kész továbbra is elmélyíteni az együttmûködési partneri kapcsolatot a Világbankkal, hangsúlyozta Zhang Gaoli.

Halál a dollárra?
Ám ezzel egyidejûleg március 4-én a Goldenfront egy szenzációs és igen beszédes hírt adott közzé, melyben beszámol arról, hogy a Népi Bank of China a honlapján megjelent egy nyilatkozat miszerint Kína reméli, hogy minden exportõr és importõr a nemzetközi tranzakciók fizetésekor a jüant választja, mint nemzetközi fizetõeszközt.
Emögött a Kínai Központ Banknak az a törekvése áll, hogy megerõsítése a jüan nemzetközi pénzügyi szerepét tartalék valutaként, vagyis, mint dollárt kiváltó nemzetközi fizetõeszközt.
Helyesen értékelték, hogy a jüan, növekvõ nemzetközi népszerûsége kiváló alap a jüan nemzetközi valutaként való elismerésre, mely viszont a jövõben fenyegetést jelent az olyan devizák globális „piaci részesedésére” mint a dollár.
Ez a lépés, hogy Kína még az év vége elõtt megszünteti a dollár használatát a nemzetközi kereskedelmében sokkal messzebb mutat.
Ugyanis ez nemes egyszerûséggel azt jelenti, hogy Kína és az Egyesült Államok kapcsolatában egy „szeizmikus sokk” fog hamarosan bekövetkezni, mely egyenesen elvezet a fiskális és monetáris politika megszûnéséhez, és Kína teljesen függetlenné és védetté válik az olyan további gazdasági válságok hatásaitól, mint a 2008-as mesterséges pénzügyi spekulációs világválság – ellentétben pl. az USA-val, és EU-val és még sokakkal, akiket viszont végsõ pusztulásba dönt.
Bár a világ médiában kevesen érték fel ésszel, hogy ez a bejelentés sokkal komolyabb ügy, mint amilyennek látszik. – bár a Spiegel például ilyen szalagcímmel hozta: „Kína megtámadja az USA-t” -, mert az, hogy Kína lecseréli a dollárt a jüanra a nemzetközi kereskedelmében már most megrendítette a bizalmat a dollárral szemben, mely a jövõben beláthatatlan következményekkel fog járni az USA-ra nézve, és örökre megváltoztatja az erõviszonyokat a világ devizapiacain.

Mint a Goldenfront.ru írja a jüan határokon átnyúló használatának növekedése válasz volt a növekvõ piaci keresletre ugyanis a Bank of China terveit megvalósítandó korábbi vizsgálatának során megállapította, hogy 20 tartomány 67.000 vállalkozása bonyolít nemzetközi üzleti jüanban, melynek volumene elérte a 65 milliárd eurót. Megállapítja továbbá, hogy amennyiben a sikerül a jüant szilárdan a valuta piramis tetejére rangsorolni, “az lesz az utolsó szög a halálos beteg dollár koporsójában”.

Mi azonban nem hisszük, hogy ennek a háborúnak az egyetlen vesztese a csupán dollár, illetve az USA lesz. Sokkal valószínûbb és megalapozottabb szerintünk, hogy a dollárral együtt zuhan az utolsó stádiumában lévõ Euro is, valamint az Euró övezet tagjai, és az azokkal szoros pénzügyi és gazdasági kötelékben – értsd függõ- és alárendeltségi viszonyban – álló EU tagországok, fõként a kiszolgáltatottabbak, és kifosztottabbak.

Nos, ha harc, hát legyen harc!

http://szabadripo...a-fergese/
#8 | Bulcsu - 2013. mrcius 27. 18:06:31
A BRICS-országoknak el kell érniük az erõszak beszûntetését Szíriában

Címkék: Bassár el-Aszad, BRICS-országok, Politika, Hírek

27.03.2013, 18:24


A BRICS-országok vezetõinek (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-Afrikai Köztársaság) el kell érniük az erõszak beszûntetését Szíriában, amelyhez a terrorizmus felszámolása és a lázadók fegyverekkel való ellátásának megszüntetése szükséges,- tartalmazza Bassár el-Aszad levele, amelyet a mai napon küldtek Jacob Zuma dél-afrikai elnöknek, a Durbanban zajló BRICS-csúcstalálkozó elnökének.
”Azt kérem, hogy tegyenek meg minden erõfeszítést annak érdekében, hogy véget vethessünk a szíriai nép szenvedésének, amelyet az igazságtalan gazdasági szankciók, valamint a nemzetközi jog megsértése váltott ki”,- jegyezte meg Aszad.

http://hungarian....Sz-riaban/
#9 | postaimre - 2013. mrcius 27. 21:28:39
Felminõsítette Törökországot az S&P, beelõztek minket

A korábbi "BB" minõsítés után "BB+" besorolást adott a Standard and Poor's hitelminõsítõ Törökország hosszú lejáratú államadósságára. Az adósbesoroláshoz rendelt kilátás stabil.
http://www.portfo...81849.html

Hozzszls kldse


Hozzszls kldshez be kell jelentkezni.