Posta Imre weboldala

Navigci

Szakmai oldal:



RSS

Hrek

Cikkek

Jásdi Kiss Imre: Hatodik Pecsét




Megrendelem!!!

Telefon:
06-30/911-85-63

A könyvrõl írták...

Bejelentkezs

Felhasznlnv

Jelsz



Elfelejtetted jelszavad?
j jelsz krse

dvzlet


A MAI NAPTÓL (2013/09/22) AZ ÚJ WEBOLDALUNK A: HTTP://POSTAIMRE.MAGYARNEMZETIKORMANY.COM :)

.....................
(A www.postaimre.net a továbbiakban szakmai oldalként müködik
a www.magyarnemzetikormany.com/pi-klub cím - amint tapasztalhatjátok - elérhetö.)

Klikkelj rá: Posta Imre Youtube oldala
..................

Az államcsõd már csak idõ kérdése


Á, dehogy ezt csak én találtam ki, õk meg bevették! Elég késõn, de jókat lehet rajtuk röhögni! még, hogy vilgvége, meg hangulat, államcsõd? Mirõl beszélnek? Rágalom! Világvége hangulat uralkodik
„Miközben egész Európa Ciprusra figyel, Orbán Viktor tovább alakítja át országát, amely Európa legnagyobb problémájává válik – mind politikailag, mind gazdaságilag. Amennyiben a jobboldali-konzervatív kormány tovább hajtja az országot az elszigetelõdésbe, az államcsõd már csak idõ kérdése” – írta legújabb számában a Wirtschaftswoche, a német gazdasági körök egyik mértékadó lapja.
Tim Rahmann szerint „a ciprusi káosz igencsak kapóra jött Orbánnak, hiszen a kormányfõ két hete a brüsszeli bírálatok kereszttüzében állt az újabb alkotmány-módosítások miatt, amelyeknek egyetlen haszonélvezõje van: maga Orbán Viktor. Ám még mielõtt napirendre kerülhettek volna a fenyegetések, hogy megvonják Magyarország támogatási forrásait vagy szavazati jogát az EU-ban, Ciprussal újabb, még forróbb válsággóc alakult ki.”

Az alkotmány-módosításokkal Orbán tovább építi le a demokráciát. – emlékeztet a cikk az Alkotmánybíróság jogkörének korlátozására és a lehetõségre, hogy „egy Orbán által kinevezett lojális funkcionárius” bizonyos ügyek tárgyalására bizonyos bíróságokat jelölhet ki s „ezzel megkerülhetnek kellemetlen bírókat.”

„Meglepõ módon Magyarországon az alkotmány-módosítások, néhány száz budapesti diák kivételével, nem izgatják az embereket. „A hangulat inkább apatikus. Az ellenzék reménytelenül megosztott, külföldi nyomásra sem fog egyesülni, sem pedig a kormánnyal a külföld ellen fordulni”, idézte a lap Siegfried Franket, az Andrássy Egyetem német professzorát. „A pártok elõtt még hosszú tanulási folyamat áll, amíg eljutnak oda, hogy programjaik különbségei ellenére demokratikusan, tisztelettel bánjanak egymással.”

’Így Orbánnak otthon könnyû dolga van” – folytatódik az írás. „Pártjával egyértelmûn a jobboldalon pozicionálta magát, a polgári és nemzeti értékek jelszavával jobboldali-nemzeti, Európa-ellenes politikát folytat. A személye elleni külföldi bírálatot az ország elleni, teljesen alaptalan bírálatként értelmezi.”

„Hogy lecsillapítsa a polgárokat és kezelni tudja az inflációt, Orbán kétséges eszközökhöz folyamodik” – emlékeztet a Wirtschaftswoche az energia-árak rendelettel való csökkentésére, ami évi 315 millió eurós veszteséget jelent az érintett cégeknek. A Német-Magyar Ipari és Gazdasági Kamara felmérése szerint a tagvállalatok 87 százaléka tekinti Orbán politikáját kiszámíthatatlannak. Erika Anders-Clever, a német Kereskedelmi Minisztérium háttér-intézménye, a Germany Trade and Invest budapesti képviselõje szerint „alig van már közepes vállalat, amely merne beruházni, embereket felvenni még kevésbé – világvége hangulat uralkodik..."

”A miniszterelnök veszélyes játékot játszik: 'reformjait' a választók jól fogadják, s az utolsó erõfeszítések még életben tartják az országot. Ám Orbán további beavatkozásokat nem engedhet meg magának, annyira függ az ország a mûködõ, jelentõs exportot jelentõ külföldi vállalatoktól.” Anders-Clever emlékeztetett arra, hogy „immár csak ott építenek, ahol van hozzá uniós támogatós. Nyílt kérdés, meddig tudja a kormány még fizetni a számláit. A piacokon ez már alig lehetséges, miután a három nagy hitel-minõsítõ a bóvli-kategóriába sorolta az országot és az IMF-hitel kérdését jegelték. (...) Ilyen körülmények között Orbán Viktor kormánya – a hangos budapesti szólamok ellenére – falhoz szorítva áll. Az EU kezében vannak az eszközök és nyomást kellene gyakorolnia Magyarországra. Amennyiben a jobboldali-konzervatív kormány tovább hajtja az országot az elszigetelõdésbe, az államcsõd már csak idõ kérdése” – írta a befolyásos német lap.
Link

Hozzszlsok


#1 | kukackac - 2013. mrcius 27. 20:33:32
Ám Orbán további beavatkozásokat nem engedhet meg magának, annyira függ az ország a mûködõ, jelentõs exportot jelentõ külföldi vállalatoktól.”


s_kac
#2 | postaimre - 2013. mrcius 27. 21:01:05
Kukac, a cikk tele van erõs "jelzésekkel".
#3 | atya - 2013. mrcius 27. 21:15:30
Imre, nem is kérdés! Ez is kemény és sajnos nagyon igaz:
immár csak ott építenek, ahol van hozzá uniós támogatós.."
"..az utolsó erõfeszítések még életben tartják az országot."

Azt viszont a befolyásos német lap elfeljeti említeni, hogy az EU tökei is satuba vannak szorítva.
#4 | postaimre - 2013. mrcius 27. 21:19:42
Atya, az Eu már nincs! Helyette EÁU van és a gazdasági tologatsá, energiaszektor államosítása és banki szektor átépítése mellett azért van hadászkodás és kartográfiai tevékenység is, ahogy azt már korábban számtalanszor elmondottam.

Persze ez még nincs, de nem is azért van, hogy legyen, de lehetett volna.
http://www.youtub...64qqqdWlcE
#5 | postaimre - 2013. mrcius 27. 21:29:49
FT: mocskos hazárdjátékot játszanak a forinttal - jön a 320-as euró?
Sötét szerencsejáték indult a forint piacán - jelenti ki az egyik piaci elemzõ a Financial Times cikkében, amely az MNB tegnapi kamatdöntésének körülményeit elemzi. Év végre 320 forintos eurót vár a Morgan Stanley szakértõje.
http://www.napi.h...49153.html
#6 | Alexandros - 2013. mrcius 28. 07:51:40
Egy paraszt köpés, és az IMF átveszi a totális uralkodást hazánkban. Orbán megy, és a jó" kiszolgáló, Bajnai jön! A radikális vattacukor ellenzék meg mehet a levesbe! Jöhetünk Mi a barikádokon"!
#7 | Gutai Zub - 2013. mrcius 28. 09:49:38
Cash cow (kézpénzt tejelõ tehén) Magyarország

Vannak akik a "rendszerváltást" nagyobb tragédiának tekintik mint Trianont. Talán jogosan.
Az kétségtelen, hogy hazaárulóink, (ennyi soha nem volt) kiárusították az ország minden megélhetéséért szükséges javakat, eszközöket.
Amikor a lesoványodott, pusztuló "túlfejt" tehén kínjában megmozdul, akkor még jó nagyokat bele is rúgnak.
A szerencsétlen tehén még azon is gondolkodik, hogy aláirja-e, hogy a végsõ pusztulásban, túlfejjék vagy ne.......
#8 | postaimre - 2013. mrcius 28. 10:04:11
Vészesen kevés aranyunk maradt

Egyre kevesebb, ráadásul gyengébb minõségû aranyércet hoznak a felszínre világszerte. Egy friss tanulmánya szerint csökkennek az aranyfelfedezések, és egyre alacsonyabb az aranyat hordozó kõzetek aranytartalma is. Ez az egy évtizede tartó romló tendencia az utóbbi négy évben felgyorsult, és ha ez folytatódik, az már az aranykínálatra is kihathat – olvasható a Conclude Daily Goldon. Ha nem történik drámai fordulat a feltárásban, akkor folyamatosan egyre kevesebb arany lesz a piacokon.
http://index.hu/g...old_alatt/

Hozzszls kldse


Hozzszls kldshez be kell jelentkezni.