Posta Imre weboldala

Navigci

Szakmai oldal:



RSS

Hrek

Cikkek

Jásdi Kiss Imre: Hatodik Pecsét




Megrendelem!!!

Telefon:
06-30/911-85-63

A könyvrõl írták...

Bejelentkezs

Felhasznlnv

Jelsz



Elfelejtetted jelszavad?
j jelsz krse

dvzlet


A MAI NAPTÓL (2013/09/22) AZ ÚJ WEBOLDALUNK A: HTTP://POSTAIMRE.MAGYARNEMZETIKORMANY.COM :)

.....................
(A www.postaimre.net a továbbiakban szakmai oldalként müködik
a www.magyarnemzetikormany.com/pi-klub cím - amint tapasztalhatjátok - elérhetö.)

Klikkelj rá: Posta Imre Youtube oldala
..................

Lehallgatta Hendét a saját szolgálata


Na ne már! Rendszeres levelezõpartner volt. Tõle tanutam héberül. Bakker most megint kereshetek egy másik tanárt! Hende magánfegyverbiznisze megvan azért, fijjjug? Az elmúlt hetekben felmentették a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat több operatív tisztjét, köztük Horváth József vezérõrnagyot, a szolgálat fõigazgató-helyettesét. A hivatalos verzió szerint az egykori UD-s titkosszolgának csak a szerzõdése járt le, az Index azonban szakmai körökbõl úgy értesült, hogy egy, a honvédelmi minisztert is érintõ megfigyelési ügy áll az elbocsátások hátterében.

Hende Csaba honvédelmi miniszter megfigyelése állhat a Katonai Biztonsági Szolgálatnál történt gyors személycserék hátterében az Index információi szerint.

Május közepén egy írásbeli kérdésre adott miniszteri válaszból derült ki, hogy Horváth József vezérõrnagyot, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat operatív fõigazgató-helyettesét és Szendrei Zsolt mûveleti igazgatót felmentették beosztásából.


A szolgálatnál zajló felderítõ munkák, operatív megfigyelések két irányítójának elbocsátása alig kapott figyelmet a sajtóban, mivel a hivatalos indoklás az volt, hogy Horváth vezérõrnagy három évre vállalta a posztot, így szerzõdése lejárt.

Ezt a választ ismételte meg Hende Csaba a parlament nemzetbiztonsági bizottságában június közepén tartott meghallgatásakor is.

A minisztertõl a bizottság ellenzéki tagjai érdeklõdtek arról, hogy mi folyik a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálatnál, ahol az összevonások után már hírszerzéssel és az ország határain belüli elhárítással, titkosszolgálati tevékenységgel is foglalkoznak. Harangozó Tamás MSZP-s képviselõ külön megkérdezte azt is, hogy mi volt a valódi oka a legbizalmibb munkakörben dolgozó tábornok felmentésének.

Az ellenzék különösen azért vonta kétségbe a tábornok felmentésének hivatalos magyarázatát, mert a vele egyidõben eltávolított mûveleti igazgató esetében olyan „szakmai okokra” hivatkoztak, amelynek részletei az ügy titkos jellege miatt nem közölhetõek.

Úgy tudjuk, hogy a kirúgások mögött egy olyan titkos akció állt, amelyben Hende Csabát is lehallgatták. A minisztert érintõ megfigyelésrõl azonban informálisan tudomást szereztek a tárcánál, ezért kellett azonnal távoznia a mûveleti irányítónak, valamint egy harmadik tisztnek.

Hogy miért hallgatták le a minisztert, arról szakmai berkekben is csak zavaros feltételezések vannak, a konkrét okát nem tudjuk, de többen azt feltételezik, hogy nem Hende volt a célpont, õ csak a megfigyeltekkel való kapcsolódása folytán került a bele az érintettek körébe. Amikor Hendét a nemzetbiztonsági bizottság június 18-i nyílt ülésén kérdezték, csak mosolygott, és annyit mondott: "Akár nyílt, akár zárt ülést tartanak, akkor is csak annyit tud mondani, hogy Horváthnak lejárt a hároméves szerzõdése."

Horváth József neve egyébként pont egy megfigyelési ügy kapcsán vált ismertté a sajtóban. A III/III-as csoportfõnökségtõl indult titkosszolgálati szakember az UD Zrt. egyik vezetõje volt, amikor a cég körül Dávid Ibolya, egykori MDF-elnök esetleges megfigyelése miatt kitört a botrány. A Szilvásy-Laborc duó érintettsége miatt politikailag is fontossá vált UD-ügy fõszereplõjeként Horváth egy ideig esélyes volt az Alkotmányvédelmi Hivatal fõigazgatói posztjára is, de a terület nehezen átlátható belharcai miatt végül a katonai elhárítás fõigazgató-helyettesi székében kötött ki 2010 nyarán.
Link

Hozzszlsok


#1 | talpi - 2013. jlius 10. 22:54:47
Atya Isten! szegény Hende Csaba, :( most mgfigyelték, lehallgatták és még az is lehet, egy-egy Gabi-Bagi partin is,"hivatalból" részt kellet vennie. Ugyan már, nem zörög a haraszt, mint tudjátok,. Akinek menni kell az menni fog, mert menesztik, ha szép szóval nem megy, akkor majd erõbõl. Mi a furcsa ebben, már meg kelleneszokni, hogy a hazug embert nem mindíg elõõb, mint s bicegõ kutyát,
#2 | GERRY - 2013. jlius 10. 23:18:22
...és a mikrofonfelvétel: öööö....ööö.öööö....öööööööö....öööööö.....öhö...........öööö.....höhö......öööööööööö....

...most titkosítják 50 évre.
#3 | kincses - 2013. jlius 10. 23:26:40
"A Szilvásy-Laborc duó érintettsége miatt politikailag is fontossá vált UD-ügy fõszereplõjeként Horváth egy ideig esélyes volt az Alkotmányvédelmi Hivatal fõigazgatói posztjára is, de a terület nehezen átlátható belharcai miatt végül a katonai elhárítás fõigazgató-helyettesi székében kötött ki 2010 nyarán." HOGY A BÁNATBA TUDNAK EZEK MINDIG FELFEÉ BUKNI??s_*_huha
#4 | Perje - 2013. jlius 10. 23:51:40
Borult a titkosszolgálati bili Luxemburgban is. De ott legalább lemond az irányító miniszterelnök, aki az EU egyik megalapítója . Ha az amerikaiak megfigyelték azt is, hogy itt Európában hogyan kémkedek egymás után a szolgálatok dolgozói, visszautasíthatják lazán a európaiktõl érkezõ, lehallgatás miatti számonkérést.
http://index.hu/k...zterelnok/
#5 | talpi - 2013. jlius 11. 07:16:19
Adjon!
Szóval, nem kell ezen meglpõdni, hiszen, minden "szolgálat" /sajnos/ manapság, már nem Nemzeti érdeket szolgál, hiszen, tudjuk kik a vezérszálak tartói. Sajnos, azok, kik be-be ülnek abba a székbe, ami amúgy "hinta" is egyben, észre sem veszik, hogy abeosztásuk"véges" ha nem a megfelelõ terület felé kezdenek el kutakodni, úgymond, "elhárítani" akkor bizony nagyot baszarintanak a kis kacsóikra. Szilvási és Laborc esetében is az volt a baj, hogy rájöttekl,"valakik nagyon mélyen nyúlkálnak a közös fazékba" nos, amikor pedig ennek kezdtek hangoit is adni, akkor elkezdõdött, egyféle "bevonásuk" a közösbe való kotorászás lehetõségére" és a kis hülyék, "kóstolgatni kezdték a "lépesmézet", Na a baj ekkor olyanszintre hágot, hogy arra verték rá a balhét, aki nem becsinált, csak közel volt a pottyantás helyszínéhez és némileg rá is fröccsent. Nem kell aggódni, zsidó szokás, lopnak, ezerrel, s ha Te meglátod, netán az "rlhullajtott és elorrzott javakból" véletlen fölemelsz egyet, hogy visszaadd, akkor azonnal tolvajt kiáltanak. Mi több, miután, pont a Tekezedben van, még le sem tudod tagadni. Innentõl már kezd ugye tiszta lenni, ez a nagy büdös igazságkeresõsdi. Ráadásul, bulvár szinten gondolkodó "társadalmunk" azonnal fölkapja a hírt és rágódik rajta hetekig. Nos,Kedveskéim, ez a helyzet. Tessenek már a dolgok mögé nézni, mert ez a szarpõofozás és parasztvakítósdi, már nem mehet tovább,. Nem hiszem, hogyennyire ostobák volnánk!?
#6 | postaimre - 2013. jlius 11. 08:04:20
Gyerekek, ki emlékszik Horváth Józsefre? No nem erre itt, hanem a volt III/III-as fõcsopfõnökre a Dunagétes rendszarnemváltós lehallgatásosra...és persze a könyvére? Elég nagy az "áthallás"!


Perel a Hende lehallgatásába belekevert õrnagy

Nem hallgatták le Hende Csaba honvédelmi minisztert, tényleg lejárt a szerzõdése, politikai motivációt sejt a háttérben, és bepereli az Indexet. Errõl a HírTV-nek beszélt Horváth József, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat volt operatív fõigazgató-helyettese.

Horváth József, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) volt operatív fõigazgató-helyettese csütörtökön feljelentést tesz az Index szerdán közölt cikke miatt, amely szerint Hende Csaba honvédelmi miniszter megfigyelése állhat a KNBSZ-nél történt gyors személycserék hátterében. Horváth József a HírTV Magyarország élõben címû mûsorában azt mondta, a szolgálat nem figyelte meg Hende Csaba honvédelmi minisztert.

Szerinte a kormány 2010-ben újra megszigorította a nemzetbiztonsági szolgálatok számára a titkosszolgálati eszközök használatát. Ezek alkalmazásához elõször az igazságügyi minisztertõl is engedélyt kell kérni. Ha az igazságügyi miniszter ezt megalapozottnak találja és aláírja a kérelmet, akkor sem a KNBSZ, hanem a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat hajtja végre a lehallgatást. Ha pedig a szakszolgálat a lehallgatás során azt tapasztalja, hogy egy védett vezetõ, vagy akár a parlament nemzetbiztonsági vagy honvédelmi és rendészeti bizottságának tagja is "felbukkan a vonalak valamelyik részén", akkor az illetékeseknek tájékoztatást kell adnia.

Horváth József azt mondta, hivatalból vizsgálják a honvédelmi tárcához kapcsolódó közbeszerzéseket, az apparátust és kötõdéseiket, és olyan személyeket is, akik akár a honvédelmi miniszterrel is kapcsolatot tartottak. Így elméletileg elõfordulhat, hogy ilyen módon a miniszter is a megfigyelés körébe kerül, de szerinte ilyen esetrõl nem kaptak tájékoztatást.
http://www.origo....rnagy.html
#7 | TiDo - 2013. jlius 11. 09:00:46
"ha ez igaz, azt "a velejéig rohadt rezsim újabb támadásának tartja" mondja ezt a vadai zsici http://hvg.hu/itt..._2013_7_11
http://index.hu/b...ai_agnest/
#8 | TiDo - 2013. jlius 11. 09:39:15
A "civilek" sincsenek biztonságban. http://www.sonlin...oto-506223
Azért elég félelmetes, visszataszító ez a kamerás turkálás az életünkben....
#9 | tour - 2013. jlius 12. 08:21:06
Földi: ha orosz kém igazgatta az NBH-t, akkor dilettáns volt

Amennyiben igaz a kémbotrány sajtóban megjelent verziója, akkor a második Gyurcsány-kormány nemzetbiztonsági vezetõi szakmailag ordító dilettantizmusról tettek tanúbizonyságot, és a rájuk kiszabott büntetés botrányosan enyhe - nyilatkozta a Heteknek Földi László egykori hírszerzõ tiszt.

Múlt héten a Debreceni Törvényszék katonai tanácsa elsõfokú – nem jogerõs – ítéletében Galambos Lajost a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) egykori fõigazgatóját kémkedésért 2 év 10 hónap börtönbüntetésre, Szilvásy György volt titokminisztert felbujtóként elkövetett kémkedésért 2 év 10 hónap börtönbüntetésre ítélte. Az NBH élén a Galambost váltó Laborc Sándort a kémkedésben bûnpártoló­ként találta bûnösnek a bíróság és ezért 1 év börtönbüntetésre ítélte. P. Lászlót, a kémbotrányban felbukkant orosz hátterû biztonságtechnikai cég tulajdonosát pedig felmentették a bûnsegédlet vádja alól.

Jelenleg úgy tûnik, azt, hogy pontosan mi történt, legalább 2041-ig nem fogjuk megtudni – az ügy ugyanis addig államtitoknak minõsül. Igaz, ez az idõ hosszabbítható akár további évtizedekre is. A sajtóban megjelent találgatások alapján ugyanakkor egy konkrét történet rajzolódik ki – ezeket részben a Hetek információi is megerõsítik, kiegészítik. A lap úgy tudja, a történet onnan indult, hogy a második Gyurcsány-kormány nemzetbiztonsági vezetõi az országgyûlés szakbizottságában rendre olyan kérdésekkel, információkkal szembesültek a fideszes szakpolitikusok részérõl, amelyek szerintük csak úgy juthattak el hozzájuk, hogy a „cég” egyes munkatársai „szivárogtattak”. A jó moszkvai kapcsolatokkal rendelkezõ Galambos Lajos ekkor felvette a kapcsolatot az orosz titkosszolgálat szakértõivel, hogy azok „átvilágítsák” a rendszert, és kiszûrjék a nem megbízható munkatársakat. Az oroszok – akik állítólag bolgároknak álcázták magukat, ugyanis Bulgária a NATO-szövetségesünk, szemben Oroszországgal – a saját poligráfos technikájukat telepítették az NBH központjába, és megkezdõdött a polgári elhárítás munkatársainak átvilágítása. A technika Magyarországra szállítása a ferihegyi kisgépes terminálon keresztül történhetett – itt segédkezhetett a P. László vezette Zömök Kft., amely a légikikötõ védelmi rendszerét mûködtette.
Az oroszok – ha már bent voltak – technikai támadást is indíthattak az NBH ellen, ráadásul a leprofilozott elhárítók adatait akár magukkal is vihették, azt is megtudhatták, hogy ki mivel foglalkozik, akár azt, hogy kinek a szakterülete az orosz vonal.
A sztorival és a vádakkal kapcsolatban azonban – ha valóban ez történt – számos kérdés merül fel szakmai szempontból. Elõször is – mint Földi László egykori hírszerzõ tiszt a Heteknek kifejtette – a kémkedés tudatos magatartás, amit nem lehet hanyagságból elkövetni. Továbbá a bíróság elõtt minden kétséget kizáróan bizonyítani kell, hogy a beszervezett személy titkos információkat szolgáltatott ki a beszervezõnek. Vagyis azzal, hogy valaki lehetõvé teszi, hogy egy idegen hatalom államtitkokat lopjon el, szolgálati államtitkot sért ugyan, de nem kémkedik – márpedig a bírósági ítélet errõl szólt. „Az önmagában nem szokatlan, hogy két ország titkosszolgálatai együttmûködnek közös célok érdekében, tehát elõfordulhat, hogy orosz szakemberek teljesen legálisan vannak jelen Magyarországon. Az viszont szakmailag teljességgel elképzelhetetlen, hogy egy idegen szervezet turkálhasson a szolgálat személyzeti aktái között, vagy poligráfos vizsgálatokat végezzen a tiszteken. Ha ez megtörtént, akkor az érintett vezetõket szigorúan felelõsségre kell vonni, de nem azért, mert hírszerzõi tevékenységet folytattak volna a hazájukkal szemben” – magyarázta Földi László.
Hozzátette: ha feltételezzük, hogy fõigazgatói szinten orosz kém vezette az NBH-t, akkor abból két dolog következik. Az elsõ, hogy Galambos teljességgel dilettáns módon kémkedett, hiszen elemi érdeke lett volna, hogy az oroszokkal való kapcsolata konspirált legyen, az információkat titkos módon adja át nekik. Ehelyett viszont – ha a történet igaz – egyenesen „iderángatta” õket, amivel a lebukás veszélyét jelentõsen növelte (ez pedig az oroszok felkészültségét is megkérdõjelezné). A második következtetés pedig az, hogy amennyiben – dilettantizmus ide vagy oda – a kémkedés mégis megtörtént, akkor ezért nem 2 év 10 hónapot kellett volna kapniuk az elkövetõknek, hanem jóval többet, hiszen példátlan esetrõl van szó.
http://www.atv.hu...ttans-volt

Hozzszls kldse


Hozzszls kldshez be kell jelentkezni.