Navigáció
Szakmai oldal:
RSS
Jásdi Kiss Imre: Hatodik Pecsét
Bejelentkezés
Üdvözlet
A MAI NAPTÓL (2013/09/22) AZ ÚJ WEBOLDALUNK A: HTTP://POSTAIMRE.MAGYARNEMZETIKORMANY.COM :)
.....................
(A www.postaimre.net a továbbiakban szakmai oldalként müködik
a www.magyarnemzetikormany.com/pi-klub cĂm - amint tapasztalhatjátok - elĂ©rhetö.)
.....................
(A www.postaimre.net a továbbiakban szakmai oldalként müködik
a www.magyarnemzetikormany.com/pi-klub cĂm - amint tapasztalhatjátok - elĂ©rhetö.)
Nézd meg: Az új világrendetlenség személyes oldalainak belépési pontja. (Menö Manó weboldala)
..................
..................
A bĂ»nözõk Vona tisztogatásai Ă©s a gárda megalapĂtása után áramlottak be a Jobbikba
Ez annyira szĂ©p, minnyá sĂrok! Azt ismeritek mikor vona jezsuita lett, vagy mikor szegedi kannát magára hĂşzva lett elnök? Már csak a vallomás hiányzik. Majd Szocsiban a többi szarházi zsidĂł jĂłbikosbĂłl..., majd a KrĂmben kijön a krĂ©m is...mikor a maci a nevĂ©re veszi ezt a sok rohadt buzit. Betörõk, embercsempĂ©szek, pĂ©nzhamisĂtĂłk, ĂĽgynökök – valami nincs rendben a Jobbik háza táján. A valamikor a nemzeti radikalizmus hiteles kĂ©pviseletéért megalakult párt egyik alapĂtĂłját, Nagy Ervin filozĂłfus-politolĂłgust azután kerestĂĽk meg, hogy egy hĂ©t alatt három jobbikos kĂ©pviselõjelöltet, volt vezetõt vett õrizetbe a rendõrsĂ©g kĂĽlönfĂ©le bĂ»ncselekmĂ©nyekĂ©rt. Nagy Ervin szerint a romlás a párt felhĂgulásának, szĂ©tziláltságának Ă©s szervezetlensĂ©gĂ©nek köszönhetõ. Ăšgy vĂ©li: Vona Gábor pártelnök a Magyar Gárda megalapĂtásával megosztotta a közössĂ©get Ă©s az ellenszegĂĽlõket eltávolĂttatta. Ezt követõen kezdtek beáramlani a Jobbikba a kalandorok, bĂ»nözõk, Ă©lõsködõk.
(portálunk megjegyzĂ©se: Sokukat Vona szemĂ©lyesen hĂvta be a Jobbikba. )
szasz_istvan.jpgPĂ©nzhamisĂtĂł (Szász István) is feltĂ»nt a Jobbik soraiban. Hallottad a hĂrt? – kĂ©rdeztĂĽk Nagy Ervint.
Egyáltalán nem lep meg, hogy a Jobbik politikusait, vagy a teljesen ellenõrizetlen vidĂ©ki tagszervezetek vezetõit teszem azt pĂ©nzhamisĂtáson kapnak. Ez mind a párt felhĂgulásának, szĂ©tziláltságának, szervezetlensĂ©gĂ©nek köszönhetõ. A Jobbik szavazĂłi sem elĂ©gedettek azzal, ha utĂłlagosan elnĂ©zĂ©st kĂ©rnek tõlĂĽk, Ă©s kizárják a pártbĂłl az oda nem valĂł elemeket, hiszen ezeknek sosem volt közĂĽk a valĂłdi nemzeti radikális Ă©rtĂ©kekhez, mĂ©gis Ă©veken keresztĂĽl tevĂ©kenykedhettek a pártban.
Fiatal bölcsészek önképzõköreként, ifjúsági mozgalomként kezdtetek szervezkedni. Zászlótokon a nemzeti radikalizmus jelszavaival, de ez a Jobbik már messze nem az a Jobbik. Mi történt?
Jobboldali IfjĂşsági KözössĂ©g nĂ©ven kezdtĂĽnk szervezkedtĂĽnk az egyetemeken 1999-ben. Egyfajta politikai önkĂ©pzõkörkĂ©nt mĂ»ködtĂĽnk, nem számĂtott, hogy MIÉP, vagy Ă©ppen Fidesz szavazĂł vagy. Csak a jobboldali, konzervatĂv Ă©s keresztĂ©ny Ă©rtĂ©kek voltak fontosak számunkra. 2003-ra Ăşgy láttuk, hogy szĂĽksĂ©g van egy modern, nemzeti radikális pártra. A MIÉP a szĂ©tesĂ©s jeleit mutatta, ráadásul igencsak avitt mĂłdon politizált. A Fidesz befelĂ© fordult, a „saját sebeit nyalogatta” a 2002-es veresĂ©g után. SzĂĽksĂ©gszerĂ» volt, hogy nĂ©hányan, akik a politikával szerettĂĽnk volna foglalkozni, saját pártot alapĂtsunk. Ha leegyszerĂ»sĂtjĂĽk a politikai tĂ©rkĂ©pet, akkor valahová a Fidesz Ă©s a MIÉP közĂ© pozĂcionáltuk magunkat. Az igazán szembeötlõ változást a párt arculatában szerintem a 2006-os Ă©v hozta el, amikor Harmadik Ăšt nĂ©ven a MIÉP-pel közösen futottunk neki a választásoknak. Annak ellenĂ©re, hogy jelentõs választási sikert nem Ă©rtĂĽnk el, az egy százalĂ©kot meghaladĂł szavazatszám után már járt bizonyos költsĂ©gvetĂ©si támogatás. OnnantĂłl kezdve jelentek meg a párt körĂĽl a politikai kalandorok, a szĂ©lhámosok, akár a döglegyek. Kovács Dávid ebben az Ă©vben jutott arra az elhatározásra, hogy lemond a párt vezetĂ©sĂ©rõl. Doktori disszertáciĂłjára kĂ©szĂĽlt, az ifjĂşsági szervezet megalakulása Ăłta vitte a vállán a szervezetet, bábáskodott a párttá alakulás környĂ©kĂ©n. A tudományos karrierjĂ©re akart koncentrálni. Ekkor találtuk ki Ă©s vertĂĽk át, megjegyzem nem kis ellenállás mellet a párton, hogy Vona Gábor vegye át az elnöksĂ©get, mi pedig maradjunk az elnöksĂ©g tagjai, mint egykori alapĂtĂł atyák. Gábort sokan nem fogadták el, mert a 2006-os választást nem dolgozta vĂ©gig az egy százalĂ©kon felĂĽli eredmĂ©nyĂ©rt, Ăgy a költsĂ©gvetĂ©si támogatásĂ©rt semmit sem tett. De mi, mint baráttĂłl, azt vártuk tõle, hogy a MIÉP-es vonaltĂłl eltávolodva a Fidesz melletti radikális nemzeti irány felĂ© mozdĂtsa el a pártot. Sajnos ez nem Ăgy törtĂ©nt. Vona a Magyar Gárda megalapĂtásával megosztotta a közössĂ©get, Ă©s az ellenszegĂĽlõket, mint Kovács Dávidot Ă©s jĂłmagamat, fokozatosan eltávolĂtotta a pártbĂłl. Olyan kĂ©tes hĂrĂ» emberekkel töltötte fel a megĂĽresedõ helyeket, mint Szegedi Csanád, vagy BĂber JĂłzsef. Akkori vĂ©lemĂ©nyĂĽnk szerint a Magyar Gárda megalapĂtása egy elhibázott humánpolitikai lĂ©pĂ©s volt (Ă©s ezt az álláspontot ma is tartom), mert onnantĂłl kezdve ellenõrizetlenĂĽl áramlottak a pártba kalandorok, bĂ»nözõk, Ă©lõsködõk. Aki ez ellen felemelte a szavát, az repĂĽlt.
nagy-ervin.jpgNagy Ervin
Akkor Szegedi Csanád is ilyen kalandor volt?
szegedi-csanad-a-jobbik-orszagos.jpgSzegedi Csanád azzal keresett meg bennĂĽnket, hogy szĂvesen piacozna a pártrendezvĂ©nyeken. Gyártatott jobbikos pĂłlĂłkat, kitĂ»zõket, mĂ©g boltot is nyitott a MĂłricz Zsigmond tĂ©ren. Ez akkor jĂłl jött a pártnak, mert az ilyen jellegĂ» promĂłciĂłra nem volt kapacitásunk, de tudtuk, hogy szĂĽksĂ©g van rá. Mi voltunk a legjobban meglepõdve, amikor Vona ahhoz kötötte a pártelnöksĂ©gĂ©t, hogy Szegedi is helyet kapjon az elnöksĂ©gben. JĂłmagam politikai kalandornak tartottam õt, hisz tudtam rĂłla, hogy miskolci Fidelitas-nál is prĂłbálkozott, de ott nem tudott elõre jutni. A zsidĂł származása körĂĽli botrány is azĂ©rt kĂĽlönös, mert Miskolcon ebbõl nem csinált titkot, Ă©s igazábĂłl senkit nem is Ă©rdekelt.
Nemcsak bûnügyek kapcsán kerültek a látótérbe jobbikos politikusok, de fölmerültek idõközben lehetséges titkosszolgálati kapcsolatok is. Sõt azt is rebesgették, hogy Oroszországból és egyes Közel-keleti államokból érkeznek pénzek a párthoz. Ebbõl mi látszott, amikor még a párton belül voltál?
kovacs_bela_jobbik_1.jpgMivel 2007-tõl egyre kevĂ©sbĂ© tudtam azonosulni az Ăşj irányvonallal Ă©s kĂ©ptelen voltam egyĂĽtt dolgozni az „Ăşj emberekkel”, s vĂ©gĂĽl 2008-ban ott is hagytam a Jobbikot, Ăgy onnantĂłl kezdve csak kĂvĂĽlrõl figyelem az esemĂ©nyeket, illetve ismerõseimtõl tájĂ©kozĂłdom. Egyetlen pĂ©ldát tudok csak mondani, akinĂ©l fölmerĂĽlt a titkosszolgálati kapcsolat gyanĂşja, ez pedig Kovács BĂ©la volt. Vele kapcsolatban az az Ă©rdekes, hogy amikor elõször szemĂ©lyesen keresett föl minket, hogy gazdasági kapcsolatĂ©pĂtõkĂ©nt szĂvesen rĂ©szt venne a párt munkájában, akkor mĂ©g nem „Oroszország szakĂ©rtõje” volt. Lengyel szĂnekben Ă©s lengyel kapcsolatok ĂgĂ©retĂ©vel Ă©rkezett. SzĂł szerint. Kovácsot egy rossz kisugárzásĂş, nehezen kommunikálĂł figurakĂ©nt ismertem meg 2005 környĂ©kĂ©n, de a mellĂ©re gondosan ki volt tĂ»zve a lengyel zászlĂł. Kovács Dáviddal meg is jegyeztĂĽk utána, kissĂ© cinikusan, hogy a kitĂ»zõjĂ©t biztos a lengyelpiacon vette. Persze, ha oroszbarátkĂ©nt mutatkozott volna be, páros lábbal rĂşgtuk volna ki, mert mi – Ă©s akkor mĂ©g a Jobbik többsĂ©ge is – ifjĂş antikommunistakĂ©nt gondolkodtunk, Ăgy fanyalogtunk mindentõl, aminek köze van az oroszokhoz. AzĂłta láthatĂłan száznyolcvan fokos fordulat következett be, hisz Vona többször is ellátogatott Moszkvába Kovács BĂ©lával. A Közel-keleti kapcsolatrĂłl keveset tudok, hiszen 2009-tõl kerĂĽlt be a Jobbik az EP-be, innentõl válhatott Ă©rdekessĂ© az arab világ számára. Ăšgy tudom a pártnak Jordánián kĂvĂĽl Iráni befektetõkkel volt kapcsolata. Gyöngyöspata volt jobbikos polgármestere, Juhász Oszkár pĂ©ldául iráni befektetõket akart a telepĂĽlĂ©sre csábĂtani. Persze egyik esetben sincs arra konkrĂ©t bizonyĂtĂ©k, hogy támogatást kapott volna a párt, de nehezen elkĂ©pzelhetõ, hogy pusztán a vállveregetĂ©sĂ©rt utazzanak annyit a jobbikos vezetõk.
EmlĂtetted, hogy a pártelnöksĂ©gĂ©t megelõzõen baráti kapcsolatban álltatok Vona Gáborral, bár kĂ©sõbb ez megváltozott. Felelõs Vona a párt kriminalizálĂłdásáért? A pártelnököt is zĂ»rös figurának tekinted, vagy csak nem elĂ©g körĂĽltekintõ embernek?
VĂ©lemĂ©nyem szerint Vona egy szemĂ©lyben nem vonhatĂł felelõssĂ©gre a pártja botrányiĂ©rt, hiszen azĂ©rt van a párt vezetõsĂ©ge, hogy kollektĂvan feleljen a politikai irányvonal mellett a humánpolitikáért, az emberek kiválasztásáért is. Vona Gábor egy vĂ©gtelenĂĽl instabil jellem, Ă©s inkább ez Ă©rzõdik a párton magán is. A gimnáziumban mĂ©g egyĂĽtt hallgattuk a metált, mĂ©g közös zenekarunk is volt. Az egyetemen megváltozott, máskĂ©nt kezdett öltözni, brit popot hallgatott. Aztán egy Ă©vre eltĂ»nt a kollĂ©giumbĂłl, mint utĂłlag kiderĂĽlt, bevonult a jezsuitákhoz. A törtĂ©nelemrõl a pszicholĂłgiára váltott, majd visszatĂ©rt a törtĂ©nelemhez. Idõközben Fidesz-tag lett, szĂ©p karriert futott be Polgári Körös-kĂ©nt, ekkor mĂ©g több vezetõ egyházi szemĂ©ly is segĂtette. Aztán 2006-ban tĂ©rt vissza a Jobbikba, majd saját embereivel töltötte fel a vezetõsĂ©get, Ă©s elkormányozta a Fidesztõl a pártot. 2010-tõl kigyĂşrta, kitetováltatta magát, Ă©s a Gárdával balhĂ©zott. Aztán Ăşjabb váltás következett, amit a nagyközönsĂ©g cukikampánykĂ©nt Ă©lt meg. A valĂłságban Vona Gábor a saját szemĂ©lyi kultuszának rabjává vált. Jelenleg az elitista, az ezotĂ©riába hajlĂł magyar tradicionalizmus tanait vallja, Ăşjabban drága Ă©s szĂ©p ruhákban jár. Mestere Baranyi Tibor Imre, aki a tradicionalizmus Szálasi-fĂ©le elveit istenĂti. Persze van ennek a hagyománynak magaskultĂşrája is, ami Hamvas BĂ©lában csĂşcsosodik ki, de Vona ideolĂłgiája ettõl távol esik. A felsorolásbĂłl is látszik, hogy Vona folytonos Ăştkeresõ, kĂ©ptelen megállapodni. Mostanra viszont átesett a lĂł tĂşloldalára, Ă©s a hatalomvágybĂłl az önimádat felĂ© halad. Ez jĂłl látszik abbĂłl is, hogy egy hĂ©ttel ezelõtt a tetoválását mutogatta Ă©s magyarázta az egyik bulvárlapnak. MĂ©g egy fĂ©lmeztelen fĂ©nykĂ©pet is adott a szerkesztõknek. Ez a fajta ideolĂłgiai zagyvalĂ©k, illetve Vona instabilitása rányomja bĂ©lyegĂ©t a pártra is.
vonabetyar.jpg
Vona Gábor a sok tekintetben egy terrorszervezet jegyeit viselõ Betyársereg tagjainak körében.
A Jobbik és a Betyársereg több ponton is átfedést mutat
A politikai kalandorokat mellõzve – akik az MSZP-bõl, SZDSZ-bõl, Fideszbõl vagy az MDF-bõl Ă©rkeztek a pártba – összegyĂ»jtöttĂĽnk nĂ©hány valĂłban Ă©rdekes jobbikos kemĂ©ny legĂ©nyt. Egyeseket kizártak már a pártbĂłl.
A legfrissebb esetek:
Szász István, a Jobbik nyĂ©kládházi alapszervezetĂ©nek volt vezetõje Ă©s kĂ©pviselõjelöltje “a törvĂ©nytisztelõ többsĂ©g választásakĂ©nt” hirdette magát a tavalyi plakátjain. Az NNI a mĂşlt hĂ©ten azĂ©rt vette õrizetbe, mert társával 123 milliĂł forint Ă©rtĂ©kĂ» hamis dollárt nyomtatott miskolci nyomdájában, amit Ukrajnában tervezett terĂteni.
TĂşri Csabát, a HatvannĂ©gy Vármegye Mozgalom volt vezetõsĂ©gi tagját, a Jobbik tavalyi makĂłi önkormányzati kĂ©pviselõjelöltjĂ©t lopás miatt vettĂ©k õrizetbe, szintĂ©n a mĂşlt hĂ©ten. A fĂ©rfi egy makĂłi lakásba surrant be az ablakon át, egy állvány segĂtsĂ©gĂ©vel, ám a ház gazdája tetten Ă©rte. Amikor kĂ©rdõre vonta, azzal vĂ©dekezett, hogy “csak poĂ©n volt”, Ă©s visszaadta az Ă©pp nála lĂ©võ serpenyõt. KĂ©sõbb azonban feljelentĂ©st tettek ellene, mert a házbĂłl kĂ©szpĂ©nz Ă©s Zsolnay porcelánok is hiányoztak.
Kiss RĂłbertet, Vona Gábor második gárdája, azaz az Ăšj Magyar Gárda egykori kapitányát embercsempĂ©szettel, azaz illegális bevándorlĂłk Budapestre utazásának megszervezĂ©sĂ©vel gyanĂşsĂtja a rendõrsĂ©g. Kiss RĂłbertet Ă©s társát szintĂ©n a mĂşlt hĂ©ten vette õrizetbe a TerrorelhárĂtási Központ (TEK) mĂ»veleti egysĂ©ge Röszke tĂ©rsĂ©gĂ©ben. Igaz, Kiss már egy ideje haragban áll a Jobbik elnökĂ©vel, miután magánĂ©leti botrányai következtĂ©ben leváltották a posztjárĂłl.
És néhány korábban megdõlt jobbikos:
FaragĂł Tamás, a maffiĂłzĂł, akivel jĂłban kell lenni. Gyöngyös volt kampányfõnöke. KaszinĂłtulajdonos, Ă©s alvilági szemĂ©lyekkel is tartja a kapcsolatot. Bár helyĂ©rõl elmozdĂtották, a pártrendezvĂ©nyeken továbbra is megjelenik.
Gombos Tibor, a Jobbik vámospércsi alapszervezetének korábbi vezetõje kilenc évet ült felesége meggyilkolásáért. Miután büntetett elõélete nyilvánosságra került, a párt kizárta sorai közül.
Kovács BĂ©la, jobbikos EP-kĂ©pviselõ, Vona Gábor kĂĽlĂĽgyi tanácsadĂłja. Az orosz titkosszolgálattal hozták összefĂĽggĂ©sbe. Egyes hĂrek szerint a Jobbikba áramlĂł orosz pĂ©nzek mozgatĂłja.
Rihó Krisztián a Jobbik volt bicskei elnöke. Ötven darab lõszert szerzett a Magyarok Nyilai-nak, részt vett Hiller István házának megtámadásában.
Sneider Tamás volt egri szkĂnhed-vezĂ©r, a Jobbik Heves megyei elnöke, jelenleg az OrszággyĂ»lĂ©s alelnöke. 2007-ben több milliĂł forintĂ©rt gyámság alá akarta helyezni szĂĽleit, apját gyilkossági kĂsĂ©rlettel vádolta. Ă• vĂ©dte be faragĂłt azzal a mondattal, hogy a „maffiĂłzĂłkkal is jĂłban kell lenni”
Somlyai Szilárdot, a keszthelyi Jobbik szervezetĂ©nek volt elnökĂ©t ingatlanforgalmazással, hitelközvetĂtĂ©ssel, pĂ©nzĂĽgyi tanácsadással Ă©s vagyonĂ©rtĂ©kelĂ©ssel összefĂĽggĂ©sben elkövetett bĂ»ncselekmĂ©nyek elkövetĂ©se miatt nĂ©gy Ă©v nem jogerõs szabadságvesztĂ©sre ĂtĂ©ltĂ©k. 2013-ban öngyilkossági kiĂ©rletet tett.
Szávay István jobbikos országgyûlési képviselõ nem titkoltan kicsapongó életet élt. Egy péniszpumpával is lencsevégre kapták. Õ felel a Jobbik nemzetpolitikájáért.
Szegedi Csanád, volt jobbikos elnökhelyettes Ă©s EP-kĂ©pviselõ. Azzal vádolja a bĂrĂłság, hogy Kovács BĂ©lával egyĂĽtt fantomalkalmazottakat foglalkoztatott uniĂłs pĂ©nzen.
Zagyva György egykori szkinhed aktvista, volt jobbikos parlamenti kĂ©pviselõ karikás ostorral fenyegette az ĂşjságĂrĂłkat. Jogerõsen elĂtĂ©ltĂ©k. kĂ©pviselõ kĂ©pviselõ, A HatvannĂ©gy vármegye ifjĂşsági mozgalom vezetõje.
Fidesz: milyen kapcsolatot ápol a Jobbik bûnözõi körökkel?
A Fidesz szerint az elmĂşlt napok hĂrei alapján felvetõdik a kĂ©rdĂ©s, hogy milyen kapcsolatot ápol a Jobbik bĂ»nözõi körökkel, Ă©s ebbõl mennyi bevĂ©tele van a pártnak.
A Fidesz-frakciĂł sajtĂłosztálya az MTI-nek hĂ©tfõn kĂĽldött közlemĂ©nyĂ©ben Ăşgy fogalmazott: az elmĂşlt napokban kiderĂĽlt, hogy “a Jobbikhoz kötõdõ emberek” között van embercsempĂ©sz, aki bevándorlĂłkkal ĂĽzletel, Ă©s van közöttĂĽk tolvaj, aki egy lakásba betörve kĂ©szpĂ©nzt Ă©s Ă©rtĂ©ktárgyakat tulajdonĂtott el. “És van közöttĂĽk pĂ©nzhamisĂtĂł, hiszen közismert, hogy a Jobbik eddigi nyĂ©kládházi elnöke ellen eljárás folyik pĂ©nzhamisĂtás miatt, amit az Ă©rintett be is ismert” – Ărták a kormánypártiak.
Jobbik: Már nem párttag a pĂ©nzhamisĂtással vádolt fĂ©rfi
Már nem tagja a Jobbiknak a nyĂ©kládházi alapszervezet korábbi elnöke, akit a rendõrsĂ©g pĂ©nzhamisĂtás kĂsĂ©rletĂ©vel gyanĂşsĂt. Az ellenzĂ©ki párt vasárnap azt követõen adott ki errõl közlemĂ©nyt, hogy a Napi Gazdaság online azt Ărta, Szász István, a Jobbik egyik helyi politikusa az a fĂ©rfi, akit társával egyĂĽtt õrizetbe vett a rendõrsĂ©g. A lap Ă©rtesĂĽlĂ©sĂ©re reagálva Dobos Zoltán, a Jobbik sajtĂłfõnök-helyettese közlemĂ©nyben tudatta: Sz. Istvánt, a nyĂ©kládházi alapszervezet korábbi elnökĂ©t elfogadhatatlan Ă©letvitele Ă©s megnyilvánulásai miatt a Jobbik Borsod-AbaĂşj-ZemplĂ©n megyei elnöksĂ©ge etikai eljárás alá vonta. Sz. István az eljárást nem várta meg, hanem 2014 vĂ©gĂ©n kilĂ©pett a JobbikbĂłl. Ezután a nyĂ©kládházi alapszervezetet a Jobbik országos elnöksĂ©ge feloszlatta – olvashatĂł a közlemĂ©nyben.
A vezetõ montázst a három frissen õrizetbe vett exjobbikosrĂłl a PS kĂ©szĂtette.
Link
(portálunk megjegyzĂ©se: Sokukat Vona szemĂ©lyesen hĂvta be a Jobbikba. )
szasz_istvan.jpgPĂ©nzhamisĂtĂł (Szász István) is feltĂ»nt a Jobbik soraiban. Hallottad a hĂrt? – kĂ©rdeztĂĽk Nagy Ervint.
Egyáltalán nem lep meg, hogy a Jobbik politikusait, vagy a teljesen ellenõrizetlen vidĂ©ki tagszervezetek vezetõit teszem azt pĂ©nzhamisĂtáson kapnak. Ez mind a párt felhĂgulásának, szĂ©tziláltságának, szervezetlensĂ©gĂ©nek köszönhetõ. A Jobbik szavazĂłi sem elĂ©gedettek azzal, ha utĂłlagosan elnĂ©zĂ©st kĂ©rnek tõlĂĽk, Ă©s kizárják a pártbĂłl az oda nem valĂł elemeket, hiszen ezeknek sosem volt közĂĽk a valĂłdi nemzeti radikális Ă©rtĂ©kekhez, mĂ©gis Ă©veken keresztĂĽl tevĂ©kenykedhettek a pártban.
Fiatal bölcsészek önképzõköreként, ifjúsági mozgalomként kezdtetek szervezkedni. Zászlótokon a nemzeti radikalizmus jelszavaival, de ez a Jobbik már messze nem az a Jobbik. Mi történt?
Jobboldali IfjĂşsági KözössĂ©g nĂ©ven kezdtĂĽnk szervezkedtĂĽnk az egyetemeken 1999-ben. Egyfajta politikai önkĂ©pzõkörkĂ©nt mĂ»ködtĂĽnk, nem számĂtott, hogy MIÉP, vagy Ă©ppen Fidesz szavazĂł vagy. Csak a jobboldali, konzervatĂv Ă©s keresztĂ©ny Ă©rtĂ©kek voltak fontosak számunkra. 2003-ra Ăşgy láttuk, hogy szĂĽksĂ©g van egy modern, nemzeti radikális pártra. A MIÉP a szĂ©tesĂ©s jeleit mutatta, ráadásul igencsak avitt mĂłdon politizált. A Fidesz befelĂ© fordult, a „saját sebeit nyalogatta” a 2002-es veresĂ©g után. SzĂĽksĂ©gszerĂ» volt, hogy nĂ©hányan, akik a politikával szerettĂĽnk volna foglalkozni, saját pártot alapĂtsunk. Ha leegyszerĂ»sĂtjĂĽk a politikai tĂ©rkĂ©pet, akkor valahová a Fidesz Ă©s a MIÉP közĂ© pozĂcionáltuk magunkat. Az igazán szembeötlõ változást a párt arculatában szerintem a 2006-os Ă©v hozta el, amikor Harmadik Ăšt nĂ©ven a MIÉP-pel közösen futottunk neki a választásoknak. Annak ellenĂ©re, hogy jelentõs választási sikert nem Ă©rtĂĽnk el, az egy százalĂ©kot meghaladĂł szavazatszám után már járt bizonyos költsĂ©gvetĂ©si támogatás. OnnantĂłl kezdve jelentek meg a párt körĂĽl a politikai kalandorok, a szĂ©lhámosok, akár a döglegyek. Kovács Dávid ebben az Ă©vben jutott arra az elhatározásra, hogy lemond a párt vezetĂ©sĂ©rõl. Doktori disszertáciĂłjára kĂ©szĂĽlt, az ifjĂşsági szervezet megalakulása Ăłta vitte a vállán a szervezetet, bábáskodott a párttá alakulás környĂ©kĂ©n. A tudományos karrierjĂ©re akart koncentrálni. Ekkor találtuk ki Ă©s vertĂĽk át, megjegyzem nem kis ellenállás mellet a párton, hogy Vona Gábor vegye át az elnöksĂ©get, mi pedig maradjunk az elnöksĂ©g tagjai, mint egykori alapĂtĂł atyák. Gábort sokan nem fogadták el, mert a 2006-os választást nem dolgozta vĂ©gig az egy százalĂ©kon felĂĽli eredmĂ©nyĂ©rt, Ăgy a költsĂ©gvetĂ©si támogatásĂ©rt semmit sem tett. De mi, mint baráttĂłl, azt vártuk tõle, hogy a MIÉP-es vonaltĂłl eltávolodva a Fidesz melletti radikális nemzeti irány felĂ© mozdĂtsa el a pártot. Sajnos ez nem Ăgy törtĂ©nt. Vona a Magyar Gárda megalapĂtásával megosztotta a közössĂ©get, Ă©s az ellenszegĂĽlõket, mint Kovács Dávidot Ă©s jĂłmagamat, fokozatosan eltávolĂtotta a pártbĂłl. Olyan kĂ©tes hĂrĂ» emberekkel töltötte fel a megĂĽresedõ helyeket, mint Szegedi Csanád, vagy BĂber JĂłzsef. Akkori vĂ©lemĂ©nyĂĽnk szerint a Magyar Gárda megalapĂtása egy elhibázott humánpolitikai lĂ©pĂ©s volt (Ă©s ezt az álláspontot ma is tartom), mert onnantĂłl kezdve ellenõrizetlenĂĽl áramlottak a pártba kalandorok, bĂ»nözõk, Ă©lõsködõk. Aki ez ellen felemelte a szavát, az repĂĽlt.
nagy-ervin.jpgNagy Ervin
Akkor Szegedi Csanád is ilyen kalandor volt?
szegedi-csanad-a-jobbik-orszagos.jpgSzegedi Csanád azzal keresett meg bennĂĽnket, hogy szĂvesen piacozna a pártrendezvĂ©nyeken. Gyártatott jobbikos pĂłlĂłkat, kitĂ»zõket, mĂ©g boltot is nyitott a MĂłricz Zsigmond tĂ©ren. Ez akkor jĂłl jött a pártnak, mert az ilyen jellegĂ» promĂłciĂłra nem volt kapacitásunk, de tudtuk, hogy szĂĽksĂ©g van rá. Mi voltunk a legjobban meglepõdve, amikor Vona ahhoz kötötte a pártelnöksĂ©gĂ©t, hogy Szegedi is helyet kapjon az elnöksĂ©gben. JĂłmagam politikai kalandornak tartottam õt, hisz tudtam rĂłla, hogy miskolci Fidelitas-nál is prĂłbálkozott, de ott nem tudott elõre jutni. A zsidĂł származása körĂĽli botrány is azĂ©rt kĂĽlönös, mert Miskolcon ebbõl nem csinált titkot, Ă©s igazábĂłl senkit nem is Ă©rdekelt.
Nemcsak bûnügyek kapcsán kerültek a látótérbe jobbikos politikusok, de fölmerültek idõközben lehetséges titkosszolgálati kapcsolatok is. Sõt azt is rebesgették, hogy Oroszországból és egyes Közel-keleti államokból érkeznek pénzek a párthoz. Ebbõl mi látszott, amikor még a párton belül voltál?
kovacs_bela_jobbik_1.jpgMivel 2007-tõl egyre kevĂ©sbĂ© tudtam azonosulni az Ăşj irányvonallal Ă©s kĂ©ptelen voltam egyĂĽtt dolgozni az „Ăşj emberekkel”, s vĂ©gĂĽl 2008-ban ott is hagytam a Jobbikot, Ăgy onnantĂłl kezdve csak kĂvĂĽlrõl figyelem az esemĂ©nyeket, illetve ismerõseimtõl tájĂ©kozĂłdom. Egyetlen pĂ©ldát tudok csak mondani, akinĂ©l fölmerĂĽlt a titkosszolgálati kapcsolat gyanĂşja, ez pedig Kovács BĂ©la volt. Vele kapcsolatban az az Ă©rdekes, hogy amikor elõször szemĂ©lyesen keresett föl minket, hogy gazdasági kapcsolatĂ©pĂtõkĂ©nt szĂvesen rĂ©szt venne a párt munkájában, akkor mĂ©g nem „Oroszország szakĂ©rtõje” volt. Lengyel szĂnekben Ă©s lengyel kapcsolatok ĂgĂ©retĂ©vel Ă©rkezett. SzĂł szerint. Kovácsot egy rossz kisugárzásĂş, nehezen kommunikálĂł figurakĂ©nt ismertem meg 2005 környĂ©kĂ©n, de a mellĂ©re gondosan ki volt tĂ»zve a lengyel zászlĂł. Kovács Dáviddal meg is jegyeztĂĽk utána, kissĂ© cinikusan, hogy a kitĂ»zõjĂ©t biztos a lengyelpiacon vette. Persze, ha oroszbarátkĂ©nt mutatkozott volna be, páros lábbal rĂşgtuk volna ki, mert mi – Ă©s akkor mĂ©g a Jobbik többsĂ©ge is – ifjĂş antikommunistakĂ©nt gondolkodtunk, Ăgy fanyalogtunk mindentõl, aminek köze van az oroszokhoz. AzĂłta láthatĂłan száznyolcvan fokos fordulat következett be, hisz Vona többször is ellátogatott Moszkvába Kovács BĂ©lával. A Közel-keleti kapcsolatrĂłl keveset tudok, hiszen 2009-tõl kerĂĽlt be a Jobbik az EP-be, innentõl válhatott Ă©rdekessĂ© az arab világ számára. Ăšgy tudom a pártnak Jordánián kĂvĂĽl Iráni befektetõkkel volt kapcsolata. Gyöngyöspata volt jobbikos polgármestere, Juhász Oszkár pĂ©ldául iráni befektetõket akart a telepĂĽlĂ©sre csábĂtani. Persze egyik esetben sincs arra konkrĂ©t bizonyĂtĂ©k, hogy támogatást kapott volna a párt, de nehezen elkĂ©pzelhetõ, hogy pusztán a vállveregetĂ©sĂ©rt utazzanak annyit a jobbikos vezetõk.
EmlĂtetted, hogy a pártelnöksĂ©gĂ©t megelõzõen baráti kapcsolatban álltatok Vona Gáborral, bár kĂ©sõbb ez megváltozott. Felelõs Vona a párt kriminalizálĂłdásáért? A pártelnököt is zĂ»rös figurának tekinted, vagy csak nem elĂ©g körĂĽltekintõ embernek?
VĂ©lemĂ©nyem szerint Vona egy szemĂ©lyben nem vonhatĂł felelõssĂ©gre a pártja botrányiĂ©rt, hiszen azĂ©rt van a párt vezetõsĂ©ge, hogy kollektĂvan feleljen a politikai irányvonal mellett a humánpolitikáért, az emberek kiválasztásáért is. Vona Gábor egy vĂ©gtelenĂĽl instabil jellem, Ă©s inkább ez Ă©rzõdik a párton magán is. A gimnáziumban mĂ©g egyĂĽtt hallgattuk a metált, mĂ©g közös zenekarunk is volt. Az egyetemen megváltozott, máskĂ©nt kezdett öltözni, brit popot hallgatott. Aztán egy Ă©vre eltĂ»nt a kollĂ©giumbĂłl, mint utĂłlag kiderĂĽlt, bevonult a jezsuitákhoz. A törtĂ©nelemrõl a pszicholĂłgiára váltott, majd visszatĂ©rt a törtĂ©nelemhez. Idõközben Fidesz-tag lett, szĂ©p karriert futott be Polgári Körös-kĂ©nt, ekkor mĂ©g több vezetõ egyházi szemĂ©ly is segĂtette. Aztán 2006-ban tĂ©rt vissza a Jobbikba, majd saját embereivel töltötte fel a vezetõsĂ©get, Ă©s elkormányozta a Fidesztõl a pártot. 2010-tõl kigyĂşrta, kitetováltatta magát, Ă©s a Gárdával balhĂ©zott. Aztán Ăşjabb váltás következett, amit a nagyközönsĂ©g cukikampánykĂ©nt Ă©lt meg. A valĂłságban Vona Gábor a saját szemĂ©lyi kultuszának rabjává vált. Jelenleg az elitista, az ezotĂ©riába hajlĂł magyar tradicionalizmus tanait vallja, Ăşjabban drága Ă©s szĂ©p ruhákban jár. Mestere Baranyi Tibor Imre, aki a tradicionalizmus Szálasi-fĂ©le elveit istenĂti. Persze van ennek a hagyománynak magaskultĂşrája is, ami Hamvas BĂ©lában csĂşcsosodik ki, de Vona ideolĂłgiája ettõl távol esik. A felsorolásbĂłl is látszik, hogy Vona folytonos Ăştkeresõ, kĂ©ptelen megállapodni. Mostanra viszont átesett a lĂł tĂşloldalára, Ă©s a hatalomvágybĂłl az önimádat felĂ© halad. Ez jĂłl látszik abbĂłl is, hogy egy hĂ©ttel ezelõtt a tetoválását mutogatta Ă©s magyarázta az egyik bulvárlapnak. MĂ©g egy fĂ©lmeztelen fĂ©nykĂ©pet is adott a szerkesztõknek. Ez a fajta ideolĂłgiai zagyvalĂ©k, illetve Vona instabilitása rányomja bĂ©lyegĂ©t a pártra is.
vonabetyar.jpg
Vona Gábor a sok tekintetben egy terrorszervezet jegyeit viselõ Betyársereg tagjainak körében.
A Jobbik és a Betyársereg több ponton is átfedést mutat
A politikai kalandorokat mellõzve – akik az MSZP-bõl, SZDSZ-bõl, Fideszbõl vagy az MDF-bõl Ă©rkeztek a pártba – összegyĂ»jtöttĂĽnk nĂ©hány valĂłban Ă©rdekes jobbikos kemĂ©ny legĂ©nyt. Egyeseket kizártak már a pártbĂłl.
A legfrissebb esetek:
Szász István, a Jobbik nyĂ©kládházi alapszervezetĂ©nek volt vezetõje Ă©s kĂ©pviselõjelöltje “a törvĂ©nytisztelõ többsĂ©g választásakĂ©nt” hirdette magát a tavalyi plakátjain. Az NNI a mĂşlt hĂ©ten azĂ©rt vette õrizetbe, mert társával 123 milliĂł forint Ă©rtĂ©kĂ» hamis dollárt nyomtatott miskolci nyomdájában, amit Ukrajnában tervezett terĂteni.
TĂşri Csabát, a HatvannĂ©gy Vármegye Mozgalom volt vezetõsĂ©gi tagját, a Jobbik tavalyi makĂłi önkormányzati kĂ©pviselõjelöltjĂ©t lopás miatt vettĂ©k õrizetbe, szintĂ©n a mĂşlt hĂ©ten. A fĂ©rfi egy makĂłi lakásba surrant be az ablakon át, egy állvány segĂtsĂ©gĂ©vel, ám a ház gazdája tetten Ă©rte. Amikor kĂ©rdõre vonta, azzal vĂ©dekezett, hogy “csak poĂ©n volt”, Ă©s visszaadta az Ă©pp nála lĂ©võ serpenyõt. KĂ©sõbb azonban feljelentĂ©st tettek ellene, mert a házbĂłl kĂ©szpĂ©nz Ă©s Zsolnay porcelánok is hiányoztak.
Kiss RĂłbertet, Vona Gábor második gárdája, azaz az Ăšj Magyar Gárda egykori kapitányát embercsempĂ©szettel, azaz illegális bevándorlĂłk Budapestre utazásának megszervezĂ©sĂ©vel gyanĂşsĂtja a rendõrsĂ©g. Kiss RĂłbertet Ă©s társát szintĂ©n a mĂşlt hĂ©ten vette õrizetbe a TerrorelhárĂtási Központ (TEK) mĂ»veleti egysĂ©ge Röszke tĂ©rsĂ©gĂ©ben. Igaz, Kiss már egy ideje haragban áll a Jobbik elnökĂ©vel, miután magánĂ©leti botrányai következtĂ©ben leváltották a posztjárĂłl.
És néhány korábban megdõlt jobbikos:
FaragĂł Tamás, a maffiĂłzĂł, akivel jĂłban kell lenni. Gyöngyös volt kampányfõnöke. KaszinĂłtulajdonos, Ă©s alvilági szemĂ©lyekkel is tartja a kapcsolatot. Bár helyĂ©rõl elmozdĂtották, a pártrendezvĂ©nyeken továbbra is megjelenik.
Gombos Tibor, a Jobbik vámospércsi alapszervezetének korábbi vezetõje kilenc évet ült felesége meggyilkolásáért. Miután büntetett elõélete nyilvánosságra került, a párt kizárta sorai közül.
Kovács BĂ©la, jobbikos EP-kĂ©pviselõ, Vona Gábor kĂĽlĂĽgyi tanácsadĂłja. Az orosz titkosszolgálattal hozták összefĂĽggĂ©sbe. Egyes hĂrek szerint a Jobbikba áramlĂł orosz pĂ©nzek mozgatĂłja.
Rihó Krisztián a Jobbik volt bicskei elnöke. Ötven darab lõszert szerzett a Magyarok Nyilai-nak, részt vett Hiller István házának megtámadásában.
Sneider Tamás volt egri szkĂnhed-vezĂ©r, a Jobbik Heves megyei elnöke, jelenleg az OrszággyĂ»lĂ©s alelnöke. 2007-ben több milliĂł forintĂ©rt gyámság alá akarta helyezni szĂĽleit, apját gyilkossági kĂsĂ©rlettel vádolta. Ă• vĂ©dte be faragĂłt azzal a mondattal, hogy a „maffiĂłzĂłkkal is jĂłban kell lenni”
Somlyai Szilárdot, a keszthelyi Jobbik szervezetĂ©nek volt elnökĂ©t ingatlanforgalmazással, hitelközvetĂtĂ©ssel, pĂ©nzĂĽgyi tanácsadással Ă©s vagyonĂ©rtĂ©kelĂ©ssel összefĂĽggĂ©sben elkövetett bĂ»ncselekmĂ©nyek elkövetĂ©se miatt nĂ©gy Ă©v nem jogerõs szabadságvesztĂ©sre ĂtĂ©ltĂ©k. 2013-ban öngyilkossági kiĂ©rletet tett.
Szávay István jobbikos országgyûlési képviselõ nem titkoltan kicsapongó életet élt. Egy péniszpumpával is lencsevégre kapták. Õ felel a Jobbik nemzetpolitikájáért.
Szegedi Csanád, volt jobbikos elnökhelyettes Ă©s EP-kĂ©pviselõ. Azzal vádolja a bĂrĂłság, hogy Kovács BĂ©lával egyĂĽtt fantomalkalmazottakat foglalkoztatott uniĂłs pĂ©nzen.
Zagyva György egykori szkinhed aktvista, volt jobbikos parlamenti kĂ©pviselõ karikás ostorral fenyegette az ĂşjságĂrĂłkat. Jogerõsen elĂtĂ©ltĂ©k. kĂ©pviselõ kĂ©pviselõ, A HatvannĂ©gy vármegye ifjĂşsági mozgalom vezetõje.
Fidesz: milyen kapcsolatot ápol a Jobbik bûnözõi körökkel?
A Fidesz szerint az elmĂşlt napok hĂrei alapján felvetõdik a kĂ©rdĂ©s, hogy milyen kapcsolatot ápol a Jobbik bĂ»nözõi körökkel, Ă©s ebbõl mennyi bevĂ©tele van a pártnak.
A Fidesz-frakciĂł sajtĂłosztálya az MTI-nek hĂ©tfõn kĂĽldött közlemĂ©nyĂ©ben Ăşgy fogalmazott: az elmĂşlt napokban kiderĂĽlt, hogy “a Jobbikhoz kötõdõ emberek” között van embercsempĂ©sz, aki bevándorlĂłkkal ĂĽzletel, Ă©s van közöttĂĽk tolvaj, aki egy lakásba betörve kĂ©szpĂ©nzt Ă©s Ă©rtĂ©ktárgyakat tulajdonĂtott el. “És van közöttĂĽk pĂ©nzhamisĂtĂł, hiszen közismert, hogy a Jobbik eddigi nyĂ©kládházi elnöke ellen eljárás folyik pĂ©nzhamisĂtás miatt, amit az Ă©rintett be is ismert” – Ărták a kormánypártiak.
Jobbik: Már nem párttag a pĂ©nzhamisĂtással vádolt fĂ©rfi
Már nem tagja a Jobbiknak a nyĂ©kládházi alapszervezet korábbi elnöke, akit a rendõrsĂ©g pĂ©nzhamisĂtás kĂsĂ©rletĂ©vel gyanĂşsĂt. Az ellenzĂ©ki párt vasárnap azt követõen adott ki errõl közlemĂ©nyt, hogy a Napi Gazdaság online azt Ărta, Szász István, a Jobbik egyik helyi politikusa az a fĂ©rfi, akit társával egyĂĽtt õrizetbe vett a rendõrsĂ©g. A lap Ă©rtesĂĽlĂ©sĂ©re reagálva Dobos Zoltán, a Jobbik sajtĂłfõnök-helyettese közlemĂ©nyben tudatta: Sz. Istvánt, a nyĂ©kládházi alapszervezet korábbi elnökĂ©t elfogadhatatlan Ă©letvitele Ă©s megnyilvánulásai miatt a Jobbik Borsod-AbaĂşj-ZemplĂ©n megyei elnöksĂ©ge etikai eljárás alá vonta. Sz. István az eljárást nem várta meg, hanem 2014 vĂ©gĂ©n kilĂ©pett a JobbikbĂłl. Ezután a nyĂ©kládházi alapszervezetet a Jobbik országos elnöksĂ©ge feloszlatta – olvashatĂł a közlemĂ©nyben.
A vezetõ montázst a három frissen õrizetbe vett exjobbikosrĂłl a PS kĂ©szĂtette.
Link
Hozzászólások
#1 |
SZM
- 2015. augusztus 06. 22:08:25
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.